Понеділок
26 Жовтня 20
08:58
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Котелевська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2
Головна Реєстрація Вхід
Національно-патріотичне виховання »
Зміст сайту школи

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу


Завданням є формування патріотичних почуттів, тобто, вироблення високого ідеалу служіння народові, готовність до трудового та героїчного подвигу в ім'я процвітання української держави.

Мета – виховання громадянина-патріота, який володіє глибоким розумінням громадянського обов’язку, готовий у будь-який час стати на захист атьківщини, оволодівати військовими і військово-технічними знаннями, прагнути до фізичного вдосконалення, вивчати бойові традиції та героїчні сторінки історії Українського народу, його Збройних Сил.

 

"Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього.

Хто не шанує видатних людей свого народу, той сам не гідний пошани.”

М. Рильський

Реалізація патріотичного напрямку виховання :

    Для педагогічного колективу нашої школи  патріотичний напрямок роботи був і залишається пріоритетним.

   Формування громадянина - патріота України, підготовленого до життя, з високою національною свідомістю, виховання громадян, які здатні побудувати громадянське суспільство, в основу якого були б закладені та постійно втілювалися демократія, толерантність та повага до прав людини, набуває сьогодні особливого значення. Патріотизм у сучасному розумінні – це відчуття того, що в моєму класі, школі, місті, країні все мене стосується, все залежить від мене. 

Патріотичний напрямок виховання учнів в Котелевській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 реалізується через:

     - громадянську освіту та громадянське виховання;

      - військово - патріотичне виховання;

      - правове виховання;

      - морально - етичне виховання на основі вивчення традицій українського народу;

 В нашому закладі патріотичне виховання також конкретизується через систему таких виховних завдань:

 • утвердження в свідомості і почуттях особистості патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України;
 •  виховання поваги до Конституції України, Законів України, державної символіки;
 • підвищення престижу військової служби як виду державної служби, а звідси культивування ставлення до солдата як до державного службовця;
 •    визнання й забезпечення в реальному житті прав дитини як найвищої цінності держави і суспільства;
 • усвідомлення взаємозв’язку між індивідуальною свободою, правами людини та її патріотичною відповідальністю;
 •   сприяння набуттю дітьми та учнівською молоддю патріотичного досвіду на основі готовності до участі в процесах державотворення, уміння визначати форми та способи своєї участі в життєдіяльності громадянського суспільства, спілкуватися з соціальними інститутами, органами влади, спроможності дотримуватись законів та захищати права людини, готовності взяти на себе відповідальність, здатності розв’язувати конфлікти відповідно до демократичних принципів;
 • формування етнічної та національної самосвідомості, любові до рідної землі, держави, родини, народу; визнання духовної єдності населення усіх регіонів України, спільності його культурної спадщини та майбутнього;
 • формування толерантного ставлення до інших народів, культур і традицій;
 • утвердження гуманістичної моральності як базової основи громадянського суспільства; культивування кращих рис української ментальності – 
 • працелюбності, свободи, справедливості, доброти, чесності, бережного ставлення до природи;
 • формування мовної культури, оволодіння і вживання української мови як духовного коду нації;
 • спонукання зростаючої особистості до активної протидії аморальності, правопорушенням, шовінізму, фашизму.            

      Патріотичне виховання здійснюється насамперед у процесі навчання, де в учнів закладається фундамент глибоких знань, форму­ються світогляд, національна самос­відомість.

Процес патріотичного виховання здійснюється й у позакласній і позашкільній діяльності .

Цей напрямок  виховання в школі починають з першого класу. Тому в  основу системного підходу до здійснення  патріотичного виховання в школі 

покладено врахування вікових особливостей дітей. 

     Важливе місце у виховній роботі з молодшими  школярами посідає тема Вітчизни. Вчителі  розширюють та поглиблюють знання учнів про символи та громадянство  України, про звичаї та традиції  нашої держави. Молодшим школярам  надаються початкові знання про історію державотворення та про сучасні історичні події під час вивчення курсу «Я і Україна», на годинах спілкування. Уже в молодших класах учні усві­домлюють такі поняття, як «Батьків­щина», «подвиг», «патріот», вчаться шанувати землю батьків, вивчають свій родовід.

       У старших класах  патріотичне виховання  спрямовується на пізнавально-інтелектуальну діяльність учнів. І здійснюється воно під час вивчення навчальних предметів, зокрема  «Правознавство», «Історія України та Полтавщини », «Українська мова та література», «Захист Вітчизни» та під час позакласних виховних заходів .

      Патріотичне виховання наскрізно пронизує весь навчально-виховний процес, органічно поєднує національне, громадянське, моральне, родинно-сімейне, естетичне, правове, екологічне, фізичне, трудове виховання.

     Протягом навчального року до кожного відзначення пам’ятної дати були організовані виставки літератури, малюнків та роздруковані тематичні 

шкільні інформаційні газети, підготовлені предметні огляди новин та загальношкільні урочисті лінійки.

 
 • День партизанської слави. 
 • День українського козацтва
 • День визволення Котелевщини від фашистських загарбників
 • День української писемності та мови
 • День Гідності та Свободи «СЛАВА УКРАЇНІ. ГЕРОЯМ СЛАВА»
 • День Збройних Сил України
 • відзначення 25-річчя річчя створення громадсько-політичної організації«Народний рух України за перебудову».
 • вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років
 • День соборності України
 •  вшанування пам’яті Героїв Крут
 •  День рідної мови
 •  відзначення 150-ї річниці першого публічного виконання національного гімну:

    Нашими школярами було підготовлено  районний мітинг - реквієм з нагоди визволення України від фашистських загарбників.

    Щорічно вересень – це місячник військово-патріотичного  виховання, потягом якого проходили  різноманітні заходи.

Описание: D:\Foto\Фото 2014\IMG_2764.JPGОписание: D:\Foto\Фото 2014\IMG_3286.JPG     Традиційно в жовтні місяці в рамках Тижня козацької слави були організовані різні конкурсні козацькі забави, цікаві вікторини та спортивне свято «Всі ми козацького роду»  (1-11 класи) .   Учні школи брали участь у районному етапі  фізкультурно-патріотичного фестивалю «Козацький гарт»  серед учнів 5-9 класів та зайняли почесне 2 місце. На базі школи  сформований козацький рій «КВН» , який братиме участь у районному етапі всеукраїнської  військово - патріотичной грі «Джура ».  Всі ці заходи  допоможуть школярам не тільки фізично розвиватися, але й зміцнювати свій бойовий дух і силу волі. Ці ігри виробляють почуття колективізму, що зовсім непогано для нашого часу. А саме головне - згадати та доторкнутися  до історії та традицій українського народу.

       В рамках військово-патріотичного виховання між  школами району неодноразово  проходили змагання по вогневій підготовці. В навчаннях брали участь юнаки та дівчата 10 та 11 класів, а також педагогічний колектив.

Описание: H:\Сайт\58784656.jpg

 

        Цього  навчального року школі  було оформлено новий стенд(висвітлення подій Революції гідності та військових подій в зоні АТО) «Нам невідомі  всі їх імена, і без імен для нас вони герої…», згідно плану заході активізації патріотичного виховання. 

      Навчальний рік розпочався всеукраїнський першим уроком на тему «Україна – єдина країна». На початку вересня учні школи підтримали всеукраїнську акцію  «Напиши листа українському солдату», всі дитячі листи та малюнки були надіслали в Полтавський військовий шпиталь, з метою підтримки військовослужбовців, які отримали  поранення внаслідок виконання бойових завдань.

    

Описание: D:\Foto\Фото 2014\Волонтерський рух\P1012080.JPG

Описание: D:\Foto\Фото 2014\Волонтерський рух\IMG_2609.jpg     Логічним продовженням теми першого уроку стало проведення різноманітніх Уроків мужності та залучення учнівського та педагогічного колективу до різноманітних волонтерських акцій:

Благодійний збір коштів для потреб учасникам АТО(1- 11 класи)

Благодійна акція «Ангел – охоронець для захисника»(6 клас)

Благодійна акція «Звяжи шкарпетки для солдата»

Описание: K:\Сайт\IMG_0644.jpg

Благодійні акції «Напиши побажання» та «Подаруй оберіг  » та адресна гуманітарна допомога військовослужбовцям « Посилка «вдячності та підтримки»».

Акції «Солдатські могили», «Ветеран живе поруч», «Доброго ранку, ветеране!»

Описание: D:\Foto\Фото 2014\Соборність України-фото\DSC07563.JPG

 

     Проявом патріотичного духу в стінах школи стало  постійне використання української національної та державної символіки, українського традиційного одягу, жовто-блакитних кольорів під час  позакласних та позашкільних заходах.

Описание: D:\Foto\Фото 2014\IMG_3339.JPG

     У своїй роботі вчителі надають  перевагу активним формам роботи, що передбачають самостійну або спільну роботу, набуття дітьми та учнівською молоддю соціального досвіду; сприяють формуванню національної свідомості, ініціативності, творчого підходу до справи, відповідальності за свої дії та вчинки: громадській, волонтерській діяльності.

     Завдяки патріотичному спрямуванню виховної роботи, в школярів формується розуміння про суспільно-корисні цінності, прагнення бути чесними і справедливими людьми, палкими патріотами, свідомими громадянами України.

        Людська пам'ять безмежна, і вдячні нащадки повинні знати своє минуле, щоб достойно планувати майбутнє, не втратити коренів свого родоводу, гідно продовжити традиції українського народу.

 

 

Календар
«  Жовтень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Пошук

Друзі сайту

Котелевський РМК

Котелевська Гімназія №1

Котелевська ЗОШ №4


Педпреса

МОН


Copyright MyCorp © 2020
Створити безкоштовний сайт на uCoz